Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Kanady omówili kroki w celu powstrzymania Rosji

Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Kanady Dmytro Kuleba i Melanie Joly omówili działania mające na celu powstrzymanie Rosji przed agresją. – podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy, informuje Ukrinform.

„Dmytro Kuleba i Melanie Joly omówili kroki mające na celu powstrzymanie Rosji przed nową falą agresji w Europie, w tym wdrożenie bolesnego kompleksowego pakietu powstrzymującego Moskwę, który obejmuje środki polityczne, gospodarcze i bezpieczeństwa” – napisano w oświadczeniu.

Odnotowano, że w rozmowie telefonicznej minister spraw zagranicznych Kanady podkreśliła niedopuszczalność żądań Rosji o zagwarantowanie nieprzystąpienia Ukrainy do NATO. Joly potwierdziła niezachwiane poparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskich gróźb i wzrostu rosyjskiej obecności wojskowej wzdłuż granicy państwowej i na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy.

Ukraiński minister podziękował za wysiłki Kanady na rzecz konsolidacji międzynarodowej odpowiedzi na agresywne działania Rosji.

Zwraca się uwagę, że odrębnym tematem rozmów był rozwój współpracy dwustronnej w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony.

Ministrowie zgodzili się również zintensyfikować współpracę, aby postawić Iran przed wymiarem sprawiedliwości za zestrzelenie samolotu PS752 i wymierzyć sprawiedliwość w tej tragedii – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

av


Źródło: Ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Kanady omówili kroki w celu powstrzymania Rosji

Może Ci się spodobać