Jermak spotkał się z doradcami politycznymi przywódców Niemiec i Francji

W Kijowie odbyło się spotkanie szefa Rady Bezpieczeństwa Andrija Jermaka z doradcą kanclerza Niemiec ds. polityki zagranicznej Jensem Plotnerem oraz doradcą dyplomatycznym prezydenta Francji Emmanuelem Bonne’em – napisało Biuro Prezydenta w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak rozpoczął spotkanie z przybyłym z wizytą na Ukrainę doradcą kanclerza Niemiec ds. polityki zagranicznej Jensem Plotnerem oraz doradcą dyplomatycznym prezydenta Francji Emmanuelem Bonne’em” – czytamy w komunikacie.

Odnotowano, że na początku spotkania Jermak powitał gości w Kijowie i wyraził nadzieję na owocny dialog.

Przypomnijmy rzeczniczka niemieckiego rządu Christiane Hoffmann powiedziała, że jej kraj ponosi szczególną odpowiedzialność za format normandzki. Według niej Berlin jest zaniepokojony sytuacją na granicy z Ukrainą i ta ocena nie zmieniła się w ostatnich tygodniach. Dlatego ważne są kontakty między uczestnikami formatu normandzkiego.

W szczególności Hoffmann przypomniała, że 4 stycznia odbyła się wideokonferencja między niemieckimi i francuskimi doradcami politycznymi z Andrijem Jermakiem, a 6 stycznia w Moskwie Jens Plotner i Emmanuel Bonne spotkali się z rosyjskim negocjatorem Dmitrijem Kozakiem. W obu przypadkach omówiono sytuację na wschodniej Ukrainie oraz stan realizacji porozumień mińskich.

av


Źródło: Jermak spotkał się z doradcami politycznymi przywódców Niemiec i Francji

Może Ci się spodobać