USA, Francja, Niemcy i Wielka Brytania koordynują wysiłki w celu powstrzymania Rosji – Departament Stanu

Sekretarz stanu USA Antony Blinken przeprowadził w środę rozmowy telefoniczne z ministrami spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, podczas których omówiono wspólną odpowiedź na działania Rosji.

Potwierdza to oficjalne oświadczenie Departamentu Stanu USA, wydane po rozmowach, donosi Ukrinform.

„Strony omówiły znaczenie koordynacji w celu powstrzymania dalszej rosyjskiej agresji na Ukrainę i potwierdziły konsensus wśród sojuszników i partnerów co do dalekosiężnych konsekwencji i znacznych kosztów takich działań dla Rosji” – podała agencja amerykańska.

Ponadto podkreśla się, że wszystkie kraje wyraziły „niezachwiane poparcie” dla niepodległości, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

Strony rozmawiały także o irańskiej kwestii nuklearnej, presji gospodarczej i politycznej Chin na Litwę oraz procesie wyborczym w Libii.

Przypomnijmy, sekretarz stanu USA Antony Blinken przeprowadził w środę rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. W szczególności strony zgodziły się na kontynuowanie konsultacji w celu pogodzenia stanowisk i koordynowania wysiłków dyplomatycznych na rzecz pokoju.

av


Źródło: USA, Francja, Niemcy i Wielka Brytania koordynują wysiłki w celu powstrzymania Rosji – Departament Stanu

Może Ci się spodobać