Duda nie wyklucza żadnego scenariusza na granicy ukraińsko-rosyjskiej

Polskie władze nie wykluczają możliwości rozwoju sytuacji na granicy Ukrainy z Rosją i ścisłej współpracy z naszym państwem – powiedział Polskiemu Radiu szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot – informuje Ukrinform.

Według niego Andrzej Duda otrzymuje informacje o sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej – zarówno od polskich służb, jak i od sojuszników Polski.

„Nie wykluczamy teraz żadnych opcji. Sytuacja jest poważna. Ściśle współpracujemy z Ukrainą. Przed świętami Prezydent (Duda – red.) spotkał się z Prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w formacie Trójkąta Lubelskiego. W najbliższym czasie to nie ostatnie kontakty, współpraca jest bardzo intensywna” – powiedział Szrot.

Podkreślił, że Prezydent RP zdecydowanie popiera Ukrainę „jeśli chodzi o zachowanie jej integralności terytorialnej i systemu demokratycznego”.

Jak donosi Ukrinform , szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Prezydencie RP Jakub Kumoch powiedział, że w 2022 roku Andrzej Duda będzie bardziej aktywny w stosunkach z Ukrainą i Litwą.

av


Źródło: Duda nie wyklucza żadnego scenariusza na granicy ukraińsko-rosyjskiej

Może Ci się spodobać