Unia Europejska ostrzega Rosję o nowych sankcjach w przypadku dalszej agresji na Ukrainę

W przypadku dalszej rosyjskiej agresji na Ukrainę Moskwę czekają nowe sankcje o dalekosiężnych konsekwencjach – powiedziała w wywiadzie dla „Le Journal du Dimanche” przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, donosi Ukrinform.

W szczególności, według niej, „każda dalsza agresja Rosji na Ukrainę będzie podlegała sankcjom o daleko idących skutkach”.

Według von der Leyen Moskwa musi zaprzestać prowokacji.

„One (nowe sankcje – przyp. red.) są gotowe. Kraje europejskie są zjednoczone i koordynują działania ze Stanami Zjednoczonymi i NATO. Chcemy dobrych stosunków z Rosją, ale to zależy od jej działań. Musi skończyć swoje prowokacje” – powiedziała.

Przypomnijmy, Rosja skoncentrowała ponad 100 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą. Manewry te budzą wielkie zaniepokojenie w krajach zachodnich z obawy przed atakiem Moskwy. NATO ostrzegło Rosję, że takie posunięcie miałoby daleko idące konsekwencje „strategiczne i gospodarcze”.

25 grudnia Południowy Okręg Wojskowy Federacji Rosyjskiej ogłosił powrót ponad 10 000 żołnierzy szkolących się w pobliżu granicy z Ukrainą do swoich stałych lokalizacji.

av


Źródło: Unia Europejska ostrzega Rosję o nowych sankcjach w przypadku dalszej agresji na Ukrainę

Może Ci się spodobać