Zełenski zaprasza belgijski biznes na Ukrainę

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaprosił Belgię do przyłączenia się do wspierania europejskich aspiracji Ukrainy.

Pisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Zaprosił Belgię do przyłączenia się do poparcia europejskich aspiracji Ukrainy poprzez podpisanie deklaracji. Zaprosił także belgijskich inwestorów do udziału w projektach infrastrukturalnych na Ukrainie” – powiedział szef państwa.

Służba prasowa prezydenta poinformowała, że ​​podczas spotkania w Brukseli z premierem Belgii Aleksandrem De Kroo głowa państwa poinformowała rozmówcę o aktualnej sytuacji bezpieczeństwa na wschodzie Ukrainy i na czasowo okupowanym Krymie. Zełenski podziękował także Belgii za ciągłe wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa.

Zaprosił premiera Belgii do rozważenia możliwości wsparcia europejskich aspiracji Ukrainy poprzez zawarcie dwustronnej Deklaracji o wsparciu europejskiej perspektywy Ukrainy.

Rozmówcy zwrócili uwagę na pozytywną dynamikę rozwoju dwustronnej wymiany handlowej między Ukrainą a Belgią, pomimo wyzwań globalnej pandemii.

Jak informował Ukrinform, w dniach 15-16 grudnia prezydent Zełenski przebywa z wizytą roboczą w Brukseli, gdzie bierze udział w szóstym szczycie Partnerstwa Wschodniego.


Źródło: Zełenski zaprasza belgijski biznes na Ukrainę

Może Ci się spodobać