Putin nie chce rozmawiać z nikim oprócz Bidena – Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest przekonany, że prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin jest zainteresowany rozmowami z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem, ale z nikim innym.

Oświadczył to w wywiadzie dla stacji telewizyjnej 1+1, donosi Ukrinform.

„Putin jest zainteresowany rozmowami z prezydentem Bidenem. Uważam, że Putin nie jest zainteresowany rozmową z nikim innym” – powiedział Zełenski.

Jednocześnie zapewnił, że zrobiono wszystko, aby Rosja powiedziała Stanom Zjednoczonym, że nie dokona inwazji na Ukrainę.

„Dokładnie zjednoczyliśmy wszystkich i wszyscy rozumieją, że szykuje się bardzo poważny pakiet sankcji na wypadek jakichkolwiek wyzwań, nawet niewielkich eskalacji ze strony Rosji” – powiedział prezydent.

Przypomnijmy, 9 listopada odbyła się rozmowa telefoniczna z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i prezydentem USA Joe Bidenem. Po rozmowie szef BP Andrij Jermak stwierdził, że Stany Zjednoczone Ameryki zdecydowały się na aktywny udział w procesie pokojowego uregulowania sytuacji na Ukrainie, ale format nie został jeszcze określony.

Wcześniej, 7 grudnia, amerykański przywódca przeprowadził wideokonferencję z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

av


Źródło: Putin nie chce rozmawiać z nikim oprócz Bidena – Zełenski

Może Ci się spodobać