Rozmowa Zełenskiego z Bidenem trwała półtorej godziny – Jermak

Prezydenci Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden odbyli półtoragodzinną rozmowę – poinformował szef Biura Prezydenta Andrij Jermak na antenie programu „Prawo do władzy”, donosi Ukrinform.

„Rozmowa trwała prawie półtorej godziny. Prezydenci zaczęli od najważniejszej rzeczy – prezydent Biden powiedział prezydentowi Zełenskiemu o swojej rozmowie z prezydentem Rosji Putinem” – powiedział Jermak.

Według niego, rozmowy Bidena i Zełenskiego toczą się w „bardzo szczerej i bezpośredniej atmosferze”, a dziś też była „bardzo ciepła rozmowa, bardzo szczera”.

Jednocześnie szef BP zapewnił, że w trakcie rozmowy nie poruszano kwestii kompromisów, które nie są w interesie Ukrainy.

Przypomnijmy, rozmowy między prezydentami Stanów Zjednoczonych i Rosji odbyły się 7 grudnia. Biden planował przedyskutować jego wyniki z sojusznikami europejskimi, a także osobiście z prezydentem Ukrainy.

Biały Dom ogłosił, że prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza w czwartek 9 grudnia rozmawiać z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

av


Źródło: Rozmowa Zełenskiego z Bidenem trwała półtorej godziny - Jermak

Może Ci się spodobać