Biden powiedział, że przystąpienie Ukrainy do NATO zależy tylko od niej i członków Sojuszu

Prezydent USA Joe Biden zapewnił, że przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego jest sprawą Ukrainy i państw członkowskich NATO – poinformował szef Biura Prezydenta Andrij Jermak na antenie programu „Prawo do władzy”, komentując wyniki rozmowy Bidena z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – donosi Ukrinform.

„Myślę, że w ostatnich dniach dużo się mówiło o rzekomych warunkach dla NATO, członkostwa w NATO, kursu członkostwa Ukrainy w NATO. Prezydent Biden bardzo jasno dał do zrozumienia, że decyzja o przystąpieniu do NATO jest tylko decyzją narodu ukraińskiego i nie był nawet gotowy do dyskusji na ten temat (z prezydentem Rosji Putinem – red.), bo to zależy od Ukrainy i członków NATO” – powiedział Jermak.

Przypomnijmy, w czwartek wieczorem odbyła się półtoragodzinna rozmowa telefoniczna prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

7 grudnia rozmawiali prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji. Biden planował omówić jej wyniki z sojusznikami europejskimi, a także osobiście z prezydentem Ukrainy.

av


Źródło: Biden powiedział, że przystąpienie Ukrainy do NATO zależy tylko od niej i członków Sojuszu

Może Ci się spodobać