Kuleba spotkał się z członkami brytyjskiego parlamentu

Członkowie brytyjskiego parlamentu są gotowi współpracować z Ukrainą, aby powstrzymać Rosję przed dalszą agresją – napisał Dmytro Kuleba na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Spotkałem się z członkami parlamentu Wielkiej Brytanii. Brytyjscy parlamentarzyści zdecydowanie popierają suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy i są gotowi współpracować z nami w celu powstrzymania Rosji przed dalszą agresją” – napisał minister spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, The Washington Post opublikował dane wywiadu USA, według których 70 tys. rosyjskich żołnierzy jest skoncentrowanych w trzech regionach przy granicy z Ukrainą, a także na tymczasowo okupowanym Krymie. Łącznie stacjonuje tam obecnie 50 bojowych grup taktycznych, czołgów i artylerii.

5 grudnia minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow poinformował w estońskiej telewizji, że liczebność wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą może wzrosnąć do 175 tys.

Tymczasem prezydent USA Joe Biden powiedział, że jego administracja przygotowuje serię inicjatyw mających na celu powstrzymanie rosyjskiej agresji.

7 grudnia prezydenci USA i Rosji prowadzili rozmowy trwające nieco ponad dwie godziny. Joe Biden zamierza omówić ich wyniki z europejskimi sojusznikami, a także z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

av


Źródło: Kuleba spotkał się z członkami brytyjskiego parlamentu

Może Ci się spodobać