Pentagon twierdzi, że Rosja nadal gromadzi wojska w pobliżu Ukrainy

Szef Pentagonu Lloyd Austin spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami obrony USA, aby omówić sytuację wokół Ukrainy, która charakteryzuje się dalszym wzrostem kontyngentu wojskowego Rosji – poinformował w poniedziałek podczas briefingu rzecznik Pentagonu John Kirby, donosi Ukrinform.

„Mogę powiedzieć, że dziś rano minister obrony był obecny na spotkaniu z kluczowymi liderami resortu, w tym z przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów oraz z dowódcą Dowództwa Europejskiego, gen. Waltersem, aby omówić sytuację na Ukrainie i oczywiście w zachodniej części Rosji” – powiedział Kirby.

Jednak rzecznik Pentagonu powiedział, że nie będzie wchodził w szczegóły oceny sytuacji przez wywiad. Jednocześnie podkreślił, że sekretarz obrony USA wraz z przywództwem wojskowym i politycznym kraju jest dobrze poinformowany o tym, co dzieje się wokół Ukrainy.

„Nadal widzimy dodatkowy potencjał, który prezydent Putin nadal zwiększa – dodatkowy potencjał wojskowy – w zachodniej części swojego kraju i wokół Ukrainy” – powiedział rzecznik Pentagonu.

Przypomnijmy, minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow stwierdził, że liczebność wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą może wzrosnąć do 175 tys.

av


Źródło: Pentagon twierdzi, że Rosja nadal gromadzi wojska w pobliżu Ukrainy

Może Ci się spodobać