Blinken zapewnił Zełenskiego o niezłomnym poparciu Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych

Stany Zjednoczone niezmiennie wspierają suwerenność Ukrainy, jej integralność terytorialną, w tym tymczasowo okupowany Krym, oraz dążenie Kijowa do rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie na drodze dyplomacji.

Potwierdza to oficjalne oświadczenie Departamentu Stanu USA po rozmowach między sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, donosi Ukrinform.

„Sekretarz stanu Blinken potwierdził niezachwiane poparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji” – powiedział Departament Stanu w oświadczeniu.

Podkreśla się, że strony „zgodziły się z potrzebą pokojowego rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie drogą dyplomacji, a także pełnego przywrócenia suwerenności Ukrainy nad jej granicami uznanymi przez społeczność międzynarodową, w tym Krymem”.

Przypomnijmy, rozmowa Anthony’ego Blinkena z Władimirem Zełenskim odbyła się w poniedziałek , w przeddzień planowanych rozmów on-line między prezydentami Joe Bidenem i Władimirem Putinem. Według Biura Prezydenta Ukrainy strony amerykańska i ukraińska uzgodniły stanowiska i zgodziły się na dalsze wspólne i skoordynowane działania.

av


Źródło: Blinken zapewnił Zełenskiego o niezłomnym poparciu Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych

Może Ci się spodobać