Ponad 9% wydatków budżetu 2022 będzie inwestowanych w rozwój gospodarczy – Szmyhal

140 mld UAH, czyli 9,4% wszystkich wydatków budżetu państwa w 2022 roku będzie zainwestowanych w rozwój gospodarczy.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal napisał o tym na Facebooku, informuje Ukrinform.

„Warto również zauważyć, że w ciągu ostatnich 10 lat żaden budżet nie przewidywał takiej wielkości nakładów inwestycyjnych, jakie będą w 2022 roku: 140 mld UAH, czyli 9,4% wszystkich wydatków, to inwestycje w rozwój gospodarczy” – powiedział Szmyhal.

Według niego główny dokument – kosztorys kraju na przyszły rok był wynikiem owocnej i skoordynowanej pracy prezydenta, rządu i posąów.

Premier po raz kolejny zapewnił, że budżet państwa 2022 jest zrównoważony i realistyczny, a priorytety preliminarza pozostają niezmienione: medycyna, edukacja, bezpieczeństwo i obronność, infrastruktura, wsparcie biznesu, a także podnoszenie standardów socjalnych.

„We wszystkich tych kluczowych obszarach planowany jest wzrost wydatków, co pozwoli na dalszą realizację inicjatyw Prezydenta i szeregu programów rządowych. Wzrost wynagrodzeń dla pracowników medycznych, wzrost stypendiów dla studentów, realizacja programów Big Construction i Big Thermal Modernization, preferencyjne pożyczki i przystępne kredyty hipoteczne – wszystko to zostanie zapewnione i będą wydzielone na to niezbędne środki – napisał Szmyhal.

Jak informował Ukrinform, dnia 2 grudnia Rada Najwyższa uchwaliła ustawę „O budżecie państwowym Ukrainy na rok 2022”. Za odpowiednią decyzją głosowało 268 parlamentarzystów.

prs


Źródło: Ponad 9% wydatków budżetu 2022 będzie inwestowanych w rozwój gospodarczy - Szmyhal

Może Ci się spodobać