Na Ukrainie realizowanych jest 8 projektów we współpracy z EBOR o wartości 1,7 mld euro – Ministerstwo Finansów

Według stanu na dzień 1 listopada w trakcie realizacji jest 8 projektów o łącznej wartości 1,7 mld euro, na realizację których państwo lub w ramach gwarancji państwowych pozyskało pożyczki z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

„Na dzień 1 listopada 2021 roku w sektorze publicznym realizowanych jest 8 projektów o łącznej wartości 1,7 mld euro, na realizację których kredyty EBOR zostały pozyskane przez państwo lub w ramach gwarancji państwowych” – czytamy w oświadczeniu.

Ministerstwo Finansów informuje również, że 30 listopada 2021 roku pod przewodnictwem wiceministra finansów Ołeksandra Kawy odbył się przegląd online portfela projektów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na Ukrainie. Omówiono stan aktualnego portfela projektów w sektorze infrastruktury i energetyki, a także potencjalne nowe projekty, które mogłyby być sfinansowane kredytami EBOR.

Na podstawie wyników przeglądu portfela strony uzgodniły plan działań na najbliższe sześć miesięcy oraz określiły konkretne kroki, które powinny zostać podjęte przez interesariuszy, aby zapewnić terminową i wysokiej jakości realizację projektów inwestycyjnych.

Jak informowaliśmy, EBOR jest jednym z największych inwestorów instytucjonalnych na Ukrainie. Na koniec listopada łączny wolumen kredytów EBOR dla Ukrainy wyniósł 15,6 mld euro w ramach 507 projektów.

prs


Źródło: Na Ukrainie realizowanych jest 8 projektów we współpracy z EBOR o wartości 1,7 mld euro - Ministerstwo Finansów

Może Ci się spodobać