Reznikow spotkał się z ambasadorem Francji

Minister obrony Ołeksij Reznikow omówił z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Francuskiej na Ukrainie Etienne de Poncins sytuację bezpieczeństwa na granicy ukraińskiej.

Jak donosi Ukrinform, informuje o tym Ministerstwo Obrony .

„Szef MON poinformował stronę francuską o sytuacji bezpieczeństwa na wschodniej Ukrainie, w rejonie Morza Czarnego i wzdłuż granicy z Ukrainą w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. Podkreślono wagę skoordynowanych działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w regionie”- czytamy w oświadczeniu.

Warto zauważyć, że Poncins zapewnił Reznikowa o jego jednoznacznym poparciu dla strategicznego kursu Ukrainy w kierunku integracji europejskiej i euroatlantyckiej. Potwierdził pryncypialne stanowisko Francji w sprawie potępienia rosyjskiej agresji na wschodzie naszego kraju, a także okupacji przez Rosję terytoriów ukraińskich – Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol oraz niektórych rejonóq obwodu donieckiego i ługańskiego.

Ponadto omówili rozwój współpracy ukraińsko-francuskiej oraz przyszłe konsultacje dwustronne, w tym dotyczące budowania zdolności obronnych Ukrainy.

Przypomnijmy, 23 listopada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych omówiło stan projektów ukraińsko-francuskich.

av


Źródło: Reznikow spotkał się z ambasadorem Francji

Może Ci się spodobać