Na Ukrainie pojawią się nowe państwowe linie lotnicze – podano nazwę

Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział, że planuje nazwać nowe państwowe linie lotnicze – Ukraińskimi Narodowymi Liniami Lotniczymi Ukrainy (UNA).

Oświadczył to podczas przemówienia na forum „Wielkie Budownictwo: Lotnictwo. Turystyka”, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Było kilka nazw roboczych. Dziś to Ukraińskie Narodowe Linie Lotnicze. To bardzo symboliczne, Ukraińskie Narodowe Linie Lotnicze to UNA. Jako nasze państwo z długą historią, ale zawsze energiczne, młode i zjednoczone” – zauważył głowa państwa.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski w kwietniu 2020 roku ogłosił zamiar stworzenia nowoczesnej państwowej linii lotniczej, która będzie wyposażona w ukraińskie samoloty.

Zełenski powiedział, że obecnie rynek ukraiński nie jest gotowy do pełnego zapewnienia realizacji interesów państwa w zakresie transportu lotniczego.

W tym kontekście zapowiedział, że dziś oficjalnie rozpocznie się tworzenie narodowego przewoźnika lotniczego Ukrainy.

„Oprócz obietnic przechodzimy do praktycznej realizacji – to nasz narodowy przewoźnik lotniczy, jego tworzenie, które rozpocznie się, można by rzec, oficjalnie dzisiaj. Moi koledzy opowiedzą o tym szczegółowo później” – zaznaczył prezydent.

Zadeklarował też gotowość do inwestowania we flotę powietrzną, obciążania ukraińskich producentów i „angażować światowych liderów we wspólne projekty z zakresu budowy samolotów”.

Ponadto, według niego, francuscy konsultanci potwierdzają ekonomiczną wykonalność uruchomienia ukraińskiego narodowego przewoźnika lotniczego.

„Nie chodzi tylko o zwiększenie zysków i ruchu pasażerskiego, ale w ogóle o kwestię statusu, kwestię wizerunku, kwestię prestiżu naszego państwa. Nasz narodowy przewoźnik lotniczy będzie przewoźnikiem lotniczym niezależnym od wszelkich innych grup i innych wpływów” – dodał Zełenski.

Jak informowaliśmy, prezydent Wołodymyr Zełenski w kwietniu 2020 roku ogłosił zamiar stworzenia nowoczesnych państwowych linii lotniczych, która będzie wyposażona w ukraińskie samoloty.

prs


Źródło: Na Ukrainie pojawią się nowe państwowe linie lotnicze – podano nazwę

Może Ci się spodobać