Zełenski i Duda rozmawiali o zagrożeniach bezpieczeństwa Ukrainy i Polski

Prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda podzielają tę samą wizję wyzwań bezpieczeństwa dla regionu i potrzeby wspólnego działania w celu ich rozwiązania – napisał szef państwa ukraińskiego na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Przeprowadziłem owocną rozmowę telefoniczną z Andrzejem Dudą. Cieszę się, że mamy taką samą wizję wyzwań bezpieczeństwa dla regionu. A także, że musimy wspólnie pracować, aby je przezwyciężyć. Nakreśliliśmy dalszy plan kontaktów w celu rozwiązania problemów dwustronnych i kwestie międzynarodowe” – powiedział Zełenski.

Jak napisał na Twitterze szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Prezydencie RP Jakub Kumoch, prezydenci obu krajów uzgodnili na dalsze konsultacje.

„Polska i Ukraina wspierają się nawzajem w obecnym kryzysie” – powiedział Kumoch.

Minister Kancelarii Prezydenta RP zapowiedział także, że w czwartek Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w Brukseli.

Przypomnijmy, 8 listopada prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda odbyli rozmowę telefoniczną, podczas której koordynowali stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec projektu gazociągu Nord Stream-2.

Szef ukraińskiego państwa poinformował także o stanie bezpieczeństwa na granicy ukraińsko-białoruskiej oraz o podejmowanych działaniach w celu jej należytej ochrony.

av


Źródło: Zełenski i Duda rozmawiali o zagrożeniach bezpieczeństwa Ukrainy i Polski

Może Ci się spodobać