MFW zatwierdził transzę dla Ukrainy w wysokości prawie 700 mln USD

Na spotkaniu mającym na celu przegląd obecnego programu Stand-by dla Ukrainy, Zarząd MFW zdecydował o jego przedłużeniu i przydzieleniu transzy w wysokości 700 mln USD.

Korespondent Ukrinformu został o tym poinformowany w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.

„Zakończenie przeglądu pozwoli władzom (ukraińskim – red.) otrzymać równowartość około 699 milionów dolarów amerykańskich (500 milionów SDR), co daje łączną kwotę płatności w ramach obecnej umowy Stand-by w wysokości około 2,8 miliarda dolarów USA (2 miliardy SDR)” – podkreślono w MFW.

Rada Wykonawcza zatwierdziła również przedłużenie umowy Stand-by do końca czerwca 2022 roku oraz zmianę harmonogramu płatności zgodnie z korektą programu.

Jak informował wcześniej Ukrinform, w październiku Międzynarodowy Fundusz Walutowy i rząd Ukrainy podpisały na szczeblu pracowników wstępne porozumienie o przedłużeniu programu pożyczek Stand-by.

Program ten, zatwierdzony w czerwcu 2020 roku, został zaplanowany na 18 miesięcy. Przewidywał przyznanie Ukrainie 5 mld USD, a 2,1 mld USD przyznano natychmiast.

Program MFW dla Ukrainy ma na celu pomóc rządowi uporać się ze skutkami pandemii COVID-19, wspierać ożywienie gospodarcze i wdrożyć ważne reformy strukturalne.

prs


Źródło: MFW zatwierdził transzę dla Ukrainy w wysokości prawie 700 mln USD

Może Ci się spodobać