Ukraina nie planuje operacji ofensywnej w Donbasie – Kuleba

Ukraina nie ma planów ofensywnej operacji wojskowej na wschodzie i pozostaje zaangażowana w znalezienie politycznego i dyplomatycznego rozwiązania konfliktu napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi Ukrinform.

„Rosja zwiększyła intensywność dezinformacji, w tym fałszywych oskarżeń o rzekome przygotowania Ukrainy do ataku wojskowego na Donbas. Oficjalnie: Ukraina nie planuje ofensywnej operacji wojskowej w Donbasie. Jesteśmy zaangażowani w znalezienie politycznego i dyplomatycznego rozwiązania konfliktu” – napisał.

Kuleba podkreślił, że państwo nadal ciężko pracuje nad ożywieniem formatu normandzkiego, a mediatorami są Niemcy i Francja.

„Wzywamy Rosję do wzięcia konstruktywnego udziału w dyplomatycznych wysiłkach na rzecz pokojowego rozwiązania zamiast ich podważania” – dodał.

Minister podkreślił, że jednocześnie dyplomacja ukraińska kontynuuje prace nad wzmocnieniem zdolności obronnych naszego państwa, aby odstraszyć Rosję od dalszych agresywnych działań.

Przypomnijmy, przywódca tzw. „DRL” Denis Puszylin powiedział 22 listopada rosyjskim mediom, że Kijów wydaje się nie tracić nadziei na rozwiązanie konfliktu na wschodzie środkami wojskowymi.

av


Źródło: Ukraina nie planuje operacji ofensywnej w Donbasie – Kuleba

Może Ci się spodobać