Kuleba – W tej chwili nie mówimy o ściąganiu obcych wojsk

Ministerstwo Spraw Zagranicznych dokłada wszelkich starań, aby zapobiec atakowi Rosji na Ukrainę, ale nie ma mowy o przyciągnięciu obcych wojsk na Ukrainę – powiedział dziennikarzom Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi korespondent Ukrinform.

„Nie mówimy o obcych oddziałach walczących na terytorium Ukrainy z naszej strony. Jedynymi obcymi oddziałami walczącymi na Ukrainie są wojska rosyjskie” – powiedział.

Kuleba nazwał też możliwą ofensywę wojsk rosyjskich jednym ze scenariuszy, który oczywiście leży na stole rosyjskiego kierownictwa.

„Teraz dokładamy wszelkich starań, aby temu zapobiec, ale to nie eliminuje potrzeby maksymalizacji naszych zdolności obronnych, ponieważ nigdy nie da się w pełni przewidzieć działań Federacji Rosyjskiej” – powiedział minister.

Przypomnijmy, Kyryło Budanow, szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony, powiedział, że Rosja skoncentrowała w pobliżu granic Ukrainy ponad 92 000 żołnierzy i przygotowuje się do ataku, który może rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku.

av


Źródło: Kuleba - W tej chwili nie mówimy o ściąganiu obcych wojsk

Może Ci się spodobać