Okupanci wczoraj na Wschodzie 2 razy złamali zawieszenia broni – w pobliżu miejscowości Popasna strzelano z moździerzy

21 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 2 naruszenia zawieszenia broni przez okupantów, z których 1 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie – informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Popasna – z moździerzy kalibru 82 mm oraz z przeciwpancernych granatników

w pobliżu miejscowości Piwdenne – z automatycznych i z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z z broni strzeleckiej.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, 20 listopada, odnotowano jedno naruszenie zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne. W pobliżu miejscowości Pisky wróg strzelał z granatników przeciwpancernych i z ciężkich karabinów maszynowych. Wśród wojsk alianckich nie było strat spowodowanych działaniami wroga.

av


Źródło: Okupanci wczoraj na Wschodzie 2 razy złamali zawieszenia broni – w pobliżu miejscowości Popasna strzelano z moździerzy

Może Ci się spodobać