Wczoraj na Wschodzie czterech ukraińskich żołnierzy zostało rannych

17 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 14 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów, z których 9 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie – informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Newelske – z moździerzy kalibru 120 mm,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoaleksandriwka – z moździerzy kalibru 82 mm i 120 mm oraz z przeciwpancernych granatników,

2 razy w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z moździerzy kalibru 120 mm oraz z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Krakiwka – z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm,

3 razy w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z moździerzy kalibru 82 mm, z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych oraz z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm,

w pobliżu miejscowości Krymskie – z moździerzy kalibru 82 mm oraz z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Marinka – z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Lebiedinskie – z granatników,

w pobliżu miejscowości Szumy – z przeciwpancernych granatników.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

W wyniku ostrzału czterech ukraińskich żołnierzy zostało rannych. Żołnierze znajdują się w placówce medycznej. Stan zdrowia żołnierzy jest zadowalający.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne 1 raz złamały zawieszenia broni. Strzelano w pobliżu miejscowości Niu Jork – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

av


Źródło: Wczoraj na Wschodzie czterech ukraińskich żołnierzy zostało rannych

Może Ci się spodobać