Johnson ostrzegał Kreml przed zbrojnym awanturnictwem na granicy z Ukrainą

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że ewentualna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę na dużą skalę byłaby „tragicznym, tragicznym błędem” dla Kremla.

To, według The Guardian, powiedział Johnson w środę podczas rozmowy z członkami brytyjskiego parlamentu, informuje Ukrinform.

– Tragicznym, tragicznym błędem Kremla byłoby sądzić, że dzięki zbrojnej awanturze można coś zyskać – powiedział premier w odpowiedzi na pytania o ewentualną pomoc brytyjską dla Polski i Ukrainy.

Johnson zauważył również w tym względzie, że Polska jako członek NATO ma gwarancję bezpieczeństwa Sojuszu, a Ukraina nie ma takiej możliwości. Jednak zdaniem premiera ważne jest, aby wszystkie strony rozumiały koszt błędnej kalkulacji sytuacji dotyczącej koncentracji sił rosyjskich na granicy z Ukrainą.

Przypomnijmy, w Kijowie minister obrony Wielkiej Brytanii spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem. Na Ukrainie nazwano to „kolejnym etapem współpracy dwustronnej w celu zwiększenia zdolności obronnych Ukrainy i rozwoju interoperacyjności” we współpracy dwustronnej.

av


Źródło: Johnson ostrzegał Kreml przed zbrojnym awanturnictwem na granicy z Ukrainą

Może Ci się spodobać