W przyszłym roku na Ukrainie rusza zakrojony na szeroką skalę program modernizacji w energetyce – Szmyhal

Od przyszłego roku z inicjatywy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na Ukrainie rozpocznie się zakrojony na szeroką skalę program modernizacji energetycznej.

Jak informuje Ukrinform, powołując się na Portal Rządowy, premier Denys Szmyhal powiedział to, zapoznając się z przebudową zmodernizowanej kotłowni przedsiębiorstwa komunalnego Ternopolgorteplokommunenergo.

Premier dodał, że w przyszłym roku na Ukrainie z inicjatywy prezydenta Wołodymyra Zełenskiego rozpocznie się zakrojony na szeroką skalę program modernizacji energetycznej. Według szefa rządu zestaw energooszczędnych środków pomoże zmniejszyć wysokość opłat komunalnych ”- czytamy w oświadczeniu.

Szmyhal podkreślił, że modernizacja kotłowni ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej i zmniejszenie strat ciepła podczas jego transportu przez sieci. „Kotłownia produkuje i dostarcza energię cieplną do ponad stu budynków mieszkalnych, a także szkół, ogrodów i szpitali. Przebudowa umożliwiła zmniejszenie miesięcznego zużycia gazu ziemnego o 6% w produkcji jednostki energii cieplnej, zużycia energii elektrycznej o 34% miesięcznie oraz zmniejszenie wpływu kosztów tych nośników energii na wartość taryfy w produkcja ciepła” – powiedział.

Przebudowa kotłowni Ternopolgorteplokommunenergo realizowana jest przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Szmyhal podkreślił, że jest to kolejny przykład sukcesu reformy decentralizacyjnej, kiedy władze lokalne realizują wspólne projekty z międzynarodowymi organizacjami finansowymi.

Jak podawał Ukrinform, 16 listopada premier Ukrainy Denys Szmyhal przebywał z wizytą roboczą w obwodzie tarnopolskim.

prs


Źródło: W przyszłym roku na Ukrainie rusza zakrojony na szeroką skalę program modernizacji w energetyce - Szmyhal

Może Ci się spodobać