Prawie dwa miliardy hrywien zainwestują w przemysł naftowo-gazowy Ukrainy – Szmahal

Według wstępnych szacunków co najmniej 1,9 mld UAH zostanie zainwestowane w przemysł naftowo-gazowy tylko na mocy dwóch podpisanych umów o podziale wydobycia dla rejonów Grunewskiego i Achtyrskiego.

Według Ukrinformu premier Denys Szmyhal napisał o tym na swoim Facebooku, podsumowując wydarzenia gospodarcze tygodnia.

„Wzrost własnego wydobycia gazu. Na posiedzeniu Rady Ministrów w tym tygodniu zatwierdzono warunki dwóch umów o podziale wydobycia w rejonie naftowym Grunewskim i Achtyrskim. Według wstępnych szacunków co najmniej 1,9 mld UAH zostanie zainwestowane w przemysł naftowy i gazowniczy. Podpisano już 8 umów o podziale produkcji, które pozwolą znacząco zwiększyć wydobycie gazu od przyszłego roku” – czytamy w poście.

Jak informowaliśmy, według Ministerstwa Energetyki, w ciągu pierwszych 5 lat realizacji umów o podziale produkcji w przemyśle wydobywczym można przyciągnąć ponad 10 mld UAH inwestycji.

Na przełomie 2020 i 2021 roku na Ukrainie (po raz pierwszy od 9 lat) podpisano umowy o podziale produkcji z pięcioma firmami w ośmiu lokalizacjach. W szczególności cztery zakłady zostały przeniesione do Ukrgazvydobuvannya JSC.

prs


Źródło: Prawie dwa miliardy hrywien zainwestują w przemysł naftowo-gazowy Ukrainy - Szmahal

Może Ci się spodobać