Okupanci wczoraj na Wschodzie 19 razy złamali zawieszenia broni – strzelano z moździerzy i z systemów artyleryjskich

14 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 19 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów, z których 7 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie – informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Newelske – z moździerzy kalibru 120 mm; Przedmieścia miejscowości znalazły się pod ostrzałem artylerii kalibru 122 mm – uszkodzeniu uległy budynki mieszkalne i przyległe tereny. Wśród ludności cywilnej nie ma ofiar.

w pobliżu miejscowości Czermałyk – z przeciwpancernych systemów rakietowych,

w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z granatników, z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych. Ponadto okupanci prowadzili minowanie w pobliżu miejscowości minami POM-2,

w pobliżu miejscowości Orichowe – z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm,

2 razy w pobliżu miejscowości Kateryniwka – z granatników i z broni strzeleckiej,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoługańskie – z ręcznych przeciwpancernych granatników i z broni strzeleckiej,

3 razy w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z moździerzy kalibru 82 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

2 razy w pobliżu miejscowości Krymskie – z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoaleksandriwka – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Piwdenne – z granatników.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

W wyniku ostrzału ranny został ratownik medyczny. Uszkodzone zostały dwie karetki. Żołnierz znajduje się w placówce medycznej. Jego stan zdrowia jest poważny.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

av


Źródło: Okupanci wczoraj na Wschodzie 19 razy złamali zawieszenia broni – strzelano z moździerzy i z systemów artyleryjskich

Może Ci się spodobać