Kuleba i Jermak rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy z zastępcą sekretarza stanu USA

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak spotkali się w Waszyngtonie z zastępcą sekretarza stanu ds. politycznych Victorią Nuland – donosi w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, podaje Ukrinform.

Strony pozytywnie odnotowały, że strategiczne partnerstwo między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi zostało w tym roku znacznie wzmocnione dzięki wysiłkom przywódców obu krajów, prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena.

Rozmówcy omówili dalszą realizację priorytetów współpracy dwustronnej w ramach Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, zwrócili uwagę na obecną sytuację bezpieczeństwa w Donbasie i wzdłuż granicy z Ukrainą.

Nuland zapewniła o niezachwianym poparciu USA dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej agresji Rosji i dalszej euroatlantyckiej integracji Ukrainy i w Europie.

Przypomnijmy, w środę 10 listopada w Waszyngtonie odbyło się posiedzenie Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, któremu przewodniczyli minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i sekretarz stanu USA Anthony Blinken. Podpisali oni wówczas Ukraińsko-amerykańską Kartę Partnerstwa Strategicznego, która wyznacza główne kierunki stosunków dwustronnych w kluczowych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia.

av


Źródło: Kuleba i Jermak rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy z zastępcą sekretarza stanu USA

Może Ci się spodobać