Sytuacja energetyczna na Ukrainie jest lepsza niż w wielu innych krajach – Prezydent

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że ​​sytuacja w energetyce na Ukrainie nie jest tragiczna i nawet lepsza niż w wielu krajach świata i zapewnił, że taryfy na ciepło dla ludności nie wzrosną do końca sezonu grzewczego.

Powiedział to w nagraniu wideo, donosi Ukrinform.

„We współczesnym świecie wojna wykroczyła poza utarte pojęcia, jest prowadzona na wiele różnych sposobów i różnymi rodzajami broni. Jednym z nich jest energia. Dziś widzimy, jak może stać się bronią masowego rażenia bez wystrzałów, bez wybuchów. Ważne: kryzys energetyczny nie wystąpił na Ukrainie, kryzys energetyczny istnieje w dzisiejszym świecie.Oczywiście wpływa to również na naszą sytuację, ale na pewno nie jest tak tragiczny, jak przedstawiają to histeryczne media, i zdecydowanie lepiej to wygląda w porównaniu z wieloma innymi krajami” – powiedział Zełenski.

Zauważył, że cena gazu w Europie najpierw przekroczyła granicę 1000 dolarów, a następnie wzrosła do prawie 2000 dolarów.

Jednocześnie prezydent podkreślił, że cena gazu na Ukrainie wynosi 290 dolarów.

„Mimo rekordowego wzrostu cen, niedoborów i światowego kryzysu energetycznego, taryfy na Ukrainie nie wzrosły, cena energii cieplnej dla obywateli utrzymała się na poziomie z 2020 roku, nie 20 krotnie więcej, ale dokładnie tak samo jak w zeszłym roku, i ceny te nie ulegną zmienie do końca sezonu grzewczego” – podkreślił szef państwa.

prs


Źródło: Sytuacja energetyczna na Ukrainie jest lepsza niż w wielu innych krajach – Prezydent

Może Ci się spodobać