Biuro Prezydenta opowiedziało o wynikach spotkania z Blinkenem

Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba i szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak spotkali się z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem w ramach posiedzenia Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA w Waszyngtonie 10 listopada – donosi służba prasowa Prezydenta Ukrainy, informuje Ukrinform.

„Zwrócono uwagę na znaczenie podpisania odnowionej Karty Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, która otwiera nowe perspektywy pogłębienia współpracy między oboma krajami, w szczególności w obszarach takich jak bezpieczeństwo i obrona, współpraca gospodarcza, ochrona praw człowieka i rozwój demokracji” – napisano.

Odnotowano, że uczestnicy spotkania wymienili poglądy na temat sytuacji bezpieczeństwa wokół Ukrainy. Blinken został poinformowany o sytuacji na wschodniej Ukrainie. Spotkanie podkreśliło znaczenie skoordynowanych działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w regionie.

„Przedstawiciele Ukrainy przedstawili również swoje argumenty na temat obaw strony ukraińskiej w związku z realizacją projektu Nord Stream-2 oraz zagrożeń dla bezpieczeństwa Ukrainy i całej Europy” – poinformował serwis prasowy.

Przypomnijmy, 10 listopada minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i sekretarz stanu USA Anthony Blinken podpisali Ukraińsko-amerykańską Kartę Partnerstwa Strategicznego, która wyznacza główne kierunki stosunków dwustronnych w kluczowych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia.

av


Źródło: Biuro Prezydenta opowiedziało o wynikach spotkania z Blinkenem

Może Ci się spodobać