Pociąg ekspresowy połączy Kijów i Warszawę

Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy i Polska przygotowuje projekt uruchomienia ekspresowego połączenia kolejowego na trasie Kijów-Warszawa.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, poinformował o tym 9 listopada minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubakow, przemawiając na forum „Wielkie budownictwo: nowa kolej”.

„Projekt, który wchodzi we wstępną fazę realizacji, to ekspresowa komunikacja Kijów-Warszawa. Polski rząd popiera nasz pomysł, jest dla nich interesujący i mamy takie samo podejście” – powiedział Kubakow.

Dodał, że na trasie planowane jest uruchomienie pociągów z prędkością 250+ km na godzinę. Według ministra trwa właśnie proces przygotowania wstępnego planu wykonalności projektu.

„Mam nadzieję, że do końca roku lub w styczniu 2022 roku przeanalizujemy dokładne liczby i dokładne trasy oraz sposób, w jaki będziemy realizowali ten projekt” – powiedział szef resortu infrastruktury.

Jak podawał Ukrinform, od dnia 4 listopada 2021 roku Ukrzaliznica wznowiła połączenie kolejowe nr 67/68 Kijów-Warszawa, które zostało zawieszone w marcu zeszłego roku z powodu ograniczeń spowodowanych kwarantanną.


Źródło: Pociąg ekspresowy połączy Kijów i Warszawę

Może Ci się spodobać