Wielka Brytania jest zainteresowana współpracą z Ukrainą przy produkcji alternatywnych źródeł energii – Ambasador

Wielka Brytania jest zainteresowana rozszerzeniem współpracy bilateralnej z Ukrainą, w szczególności w kierunku bezpiecznego obchodzenia się z materiałami jądrowymi i produkcji alternatywnych źródeł energii.

Ambasador Wielkiej Brytanii na Ukrainie Melinda Simmons powiedziała o tym podczas swojej oficjalnej wizyty w elektrowni atomowej w Czarnobylu – donosi Ukrinform powołując się na służbę prasową GSP CZAES.

„Jesteśmy bardzo zainteresowani znalezieniem nowych sposobów współpracy z Ukrainą, zwłaszcza w zakresie bezpiecznego obchodzenia się z materiałami jądrowymi i produkcji alternatywnych źródeł energii” – powiedziała.

Ponadto Melinda Simmons zapoznała się z pracą nowego bezpiecznego schronu, które obejmowało przestarzałe Schronienie – konstrukcję izolacyjną nad czwartym blokiem energetycznym elektrowni jądrowej w Czarnobylu, zbudowaną przed listopadem 1986 roku po wybuchu czwartego reaktora.

Po wizycie dyplomatka wyraziła wdzięczność za możliwość zwiedzenia elektrowni atomowej w Czarnobylu i powiedział, że Wielka Brytania jest dumna z bycia partnerem Ukrainy w tym, co udało jej się osiągnąć na terenie elektrowni w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Jak podawał Ukrinform, 45 krajów przekazało 2,1 mld euro na budowę nowego schronu nad zniszczonym czwartym blokiem elektrowni atomowej w Czarnobylu.

prs


Źródło: Wielka Brytania jest zainteresowana współpracą z Ukrainą przy produkcji alternatywnych źródeł energii – Ambasador

Może Ci się spodobać