KP przewiduje, że do 2024 roku będzie można odremontować 24 tysięcy kilometrów dróg

W ciągu ostatnich dwóch lat w ramach programu Wielkie Budownictwo na Ukrainie wyremontowano i zbudowano 13 tysięcy kilometrów dróg, do końca 2024 roku planowana jest przebudowa łącznie 24 tysięcy kilometrów dróg.

O tym powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Kyrył Tymoszenko podczas przemówienia na forum Ukraina 30 Bezpieczna Wspólnota, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Do końca 2021 roku wyremontowanych zostanie łącznie 13 tysięcy km dróg, począwszy od 2019 roku. A do końca 2024 roku mamy nadzieję, że uda nam się odremontować 24 tysięcy km – to praktycznie wszystkie drogi o znaczeniu krajowym, a także wiele dróg, które są na balansie regionalnych administracji państwowych” – powiedział.

Tymoszenko poinformowała również, że w tym roku wzdłuż dróg wybudowano 500 km ścieżek rowerowych.

Jak podawał Ukrinform, budżet państwa na 2021 roku przewiduje 150 mld UAH na rozbudowę infrastruktury drogowej w ramach programu Wielkie Budownictwo.

Dnia 3 listopada Gabinet Ministrów przeznaczył dodatkowo 3,5 mld UAH na budowę, remont, przebudowę i utrzymanie dróg lokalnych, ulic i dróg gminnych.

Według Ministerstwa Infrastruktury długość dróg publicznych na Ukrainie wynosi 169,6 tysięcy km.

prs


Źródło: KP przewiduje, że do 2024 roku będzie można odremontować 24 tysięcy kilometrów dróg

Może Ci się spodobać