Ławrow unika spotkania ministrów spraw zagranicznych w „formacie normandzkim” – Kuleba

Propozycje spotkania w formacie normandzkim od rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa nie pozostawiają wątpliwości, że nadal unika on spotkania w „formacie normandzkim”.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział o tym minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na antenie programu „Prawo do władzy” w stacji telewizyjnej 1+1.

„Od ostatniego wydarzenia na ścieżce dyplomatycznej Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej przesłało do Niemiec, Francji i Ukrainy swoje propozycje, jaki powinien być ostateczny dokument potencjalnego spotkania ministrów spraw zagranicznych” – powiedział.

„Ale ten dokument jest napisany w taki sposób, że nie pozostawia żadnych wątpliwości poza potwierdzeniem, że minister Ławrow nadal unika tego spotkania, podczas gdy widzimy intensyfikację rosyjskiej propagandy i promocję tego hybrydowego wojennego koła zamachowego” – powiedział minister.

Kuleba podkreślił też, że zarówno Paryż, jak i Berlin rozumieją, że Rosja jest odpowiedzialna za brak spotkania ministrów spraw zagranicznych .

Przypomnijmy, 31 października rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja złożyła przywódcom Francji, Niemiec i Ukrainy propozycje spotkania w formacie normandzkim i „oczekuje na odpowiedź”.

Ukraina, Niemcy i Francja są gotowe do zorganizowania nowego szczytu Czwórki Normandzkiej przed odejściem Angeli Merkel. Rosja spowalnia ten proces. Ostatni, szczyt w Paryżu, odbył się w grudniu 2019 r.

av


Źródło: Ławrow unika spotkania ministrów spraw zagranicznych w „formacie normandzkim” - Kuleba

Może Ci się spodobać