Denisowa – Ukraina robi wszystko, aby zwrócić zarówno ludzi, jak i terytoria

Ukraina nie zapomina o swoich i robi wszystko, aby zwrócić zarówno ludzi, jak i terytoria – napisała w Telegramie komisarz Rady Najwyższej ds. Praw Człowieka Ludmiła Denisowa, donosi Ukrinform.

Powiedziała o tym podczas internetowego spotkania z przedstawicielami Międzynarodowej Federacji Praw Człowieka (FIDH, Francja).

Według niej, podczas spotkania dyskutowano o „łamaniu praw człowieka na tymczasowo okupowanych terytoriach Autonomicznej Republiki Krymu, obwodu donieckiego i ługańskiego”.

Denisowa zauważyła, że „nie ma tam rządów prawa dla naszych współobywateli – są oni codziennie uciskani za swoje proukraińskie poglądy”.

„Państwo-agresor Federacja Rosyjska przeprowadza przymusową paszportyyzację, narusza prawo do nauki w języku ojczystym, swobodę przemieszczania się, wolność myśli, sumienia, przekonań i wyznania, prawo do rzetelnego procesu sądowego, dostępu do wymiaru sprawiedliwości i pomocy prawnej”- powiedziała rzecznik.

Denisowa podkreśliła „znaczenie przyjęcia przez Ukrainę ustawodawstwa dotyczącego sprawiedliwości okresu przejściowego, mającej na celu ustanowienie wspólnej podstawy spójnej, systematycznej polityki państwa oraz rozpoczęcie deokupacji i reintegracji tymczasowo okupowanych terytoriów Ukrainy”.

„Nasi obywatele powinni czuć – Ukraina nie zapomina o swoich i robi wszystko, aby zwrócić ludzi i terytoria” – powiedział komisarz.

„Z kolei przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Praw Człowieka zauważyli, że ich organizacja ściśle monitoruje wydarzenia na Ukrainie i pomoże zwalczać naruszenia praw obywateli na wszystkich szczeblach” – powiedziała Denisowa.

Przypomnijmy, Rosja bezprawnie zatrzymała 121 Ukraińców z powodów politycznych.

av


Źródło: Denisowa - Ukraina robi wszystko, aby zwrócić zarówno ludzi, jak i terytoria

Może Ci się spodobać