Zełenski wprowadził do wojska nowego ministra obrony Reznikowa

Prezydent Wołodymyr Zełenski przedstawił nowo mianowanego ministra obrony Ołeksija Reznikowa pracownikom Ministerstwa Obrony i Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych.

Uroczystość odbyła się w gmachu Ministerstwa Obrony w Kijowie, donosi Ukrinform, powołując się na informacje służby prasowej głowy państwa.

W szczególności Prezydent zapewnił, że Reznikow legitymował się profesjonalnie na stanowisku wicepremiera – ministra ds. reintegracji ziem czasowo okupowanych.

„Pokazał wynik – i otwarcie punktów kontrolnych oraz duża, złożona praca w Trójstronnej Grupie Kontaktowej i przygotowania do naszego spotkania w ramach formatu normandzkiego” – powiedział Zełenski.

Głowa państwa wyraził również przekonanie, że Reznikow osiągnie jeszcze bardziej znaczące wyniki jako minister obrony.

„Bardzo chciałbym, aby Ołeksij Reznikow pokazał ważne zmiany w Siłach Zbrojnych, które czekają nie tylko armię, ale także rodziny naszych szanownych żołnierzy. W szczególności to reforma warunków życia i warunków pracy naszej armii” – powiedział Zełenski.

Jednocześnie prezydent podziękował byłemu ministrowi obrony Andrijowi Taranowi za jego pracę.

„Andrij Taran to profesjonalista, dzięki któremu uruchomiliśmy kilka bardzo ważnych programów obronnych dla naszej armii. To zarówno program rakietowy, jak i początek programu odbudowy ukraińskiej floty” – powiedział szef państwa.

Z kolei Reznikow obiecał, że w obliczu rosyjskiej agresji Ministerstwo Obrony zrobi wszystko, co konieczne, aby wzmocnić zdolności obronne Ukrainy.

„Ministerstwo Obrony jest jednostką cywilną, której zadaniem jest kształtowanie polityki obronnej, zapewnienie cywilnej kontroli demokratycznej, tworzenie warunków, aby Siły Zbrojne mogły skutecznie pełnić swoją funkcję – odpierać wroga” – powiedział Reznikow.

Według BP w wydarzeniu wzięli również udział sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow, prokurator generalna Iryna Wenediktowa oraz szef gabinetu prezydenta Andrij Jermak.

Przypomnijmy, 3 listopada Rada Najwyższa odwołała Andrija Tarana ze stanowiska ministra obrony. Tego samego dnia prezydent Wołodymyr Zełenski złożył w parlamencie wniosek o powołanie Reznikowa na to stanowisko.

4 listopada parlament mianował Reznikowa ministrem obrony.

av


Źródło: Zełenski wprowadził do wojska nowego ministra obrony Reznikowa

Może Ci się spodobać