Rada Europy określiła kierunki dalszych reform na Ukrainie

Ukraina jest największym i najważniejszym krajem dla Rady Europy – podkreśliła sekretarz generalna Rady Europy Marija Pejčinović Burić na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba w Kijowie, donosi ukraiński korespondent.

„Nasza współpraca z Ukrainą jest stała, bardzo oczywista. Odpowiada interesom Ukrainy i, jak słusznie powiedział minister, oczywiście jest to największy kraj w naszej pracy. W rzeczywistości Ukraina jest dla nas najważniejsza spośród wszystkich innych krajów” – powiedziała.

Sekretarz Generalna Rady Europy zauważyła, że dostrzega postęp w obecnych reformach na Ukrainie oraz obszary dalszych reform: wdrażanie orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, ochrona języków mniejszości, ochrona praw edukacyjnych, reforma sądownictwa oraz zapobieganie i zwalczanie korupcji.

„Ucieszyłam się słysząc od ministra, że Ukraina nadal podąża ścieżką reform i zapewniłam ministra, że Rada Europy jest gotowa nadal wspierać takie działania” – powiedziała Marija Pejčinović Burić.

Sekretarz Generalny Rady Europy zauważyła również, że organizacja międzynarodowa w pełni popiera suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową.

Przypomnijmy, z oficjalną wizytą na Ukrainie przebywa sekretarz generalny Rady Europy Marija Pejčinović Burić.

av


Źródło: Rada Europy określiła kierunki dalszych reform na Ukrainie

Może Ci się spodobać