Zełenski rozmawiał o współpracy wojskowej z premierem Wielkiej Brytanii

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zakończył pierwszy dzień swojego udziału w otwartej w Glasgow Konferencji ONZ COP26 w sprawie zmian klimatu omówieniem zagadnień współpracy wojskowo-obronnej z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem napisała służba prasowa prezydenta, donosi Ukrinform.

“Podczas rozmowy z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem poruszono ważne kwestie współpracy dwustronnej, współpracy wojskowo-obronnej, europejskiego i światowego porządku obrad” – czytamy w oświadczeniu.

Również w poniedziałek Zełenski rozmawiał z premierem Izraela Naftalim Bennettem, premierem Szwecji Stefanem Löfvenem, z premierem Gruzji Iraklim Garibashvili, z premierem Luksemburga Xavierem Bettel, z kanclerzem Austrii Alexandrem Schallenbergiem i z prezydentem Gwinei Bissau Umaro Sissoco Embaló.

„Szefowie państw i rządów rozmawiali o ważnych aspektach współpracy dwustronnej między krajami, a także o globalnych i regionalnych wyzwaniach związanych ze zmianami klimatu, pandemią COVID-19, kryzysem energetycznym i sytuacją bezpieczeństwa w Europie, w szczególności na wschodniej Ukrainie”– donosi BP.

Przypomnijmy, 1 listopada prezydent Wołodymyr Zełenski wystąpił na konferencji klimatycznej w Glasgow.

av


Źródło: Zełenski rozmawiał o współpracy wojskowej z premierem Wielkiej Brytanii

Może Ci się spodobać