Rosja przekazała członkom Czwórki Normandzkiej propozycje spotkania – Ławrow

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja złożyła przywódcom Francji, Niemiec i Ukrainy propozycje spotkania w formacie normandzkim i „oczekuje na odpowiedź”.

Powiedział to w programie propagandowej stacji telewizyjnej „Rosja 1” , donosi Ukrinform.

Według niego strona rosyjska „widzi sens nie w każdym razie, ale w jego treści”.

„Nasze sugestie, jak przygotować sensowny kontakt w formacie normandzkim – bez względu na to, na jakim poziomie – przekazaliśmy naszym kolegom. Oczekujemy od nich reakcji. Mówią, że „musimy spotkać się wcześniej”, a jednocześnie nie podzielili się jeszcze swoją wizją oczekiwanych rezultatów” – powiedział Ławrow.

Przypomnijmy, 11 października kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron wezwali prezydenta Rosji Władimira Putina do podjęcia dalszych działań w sprawie szczytu w formacie normandzkim.

Rozmówcy zgodzili się poprosić ministrów spraw zagranicznych o jak najszybsze spotkanie.

Ławrow skomentował wypowiedzi Kijowa o wspólnych spotkaniach, mówiąc, że „nawet fikcja nie wystarczy, by to wszystko ogarnąć. Wymyślają wszędzie i każdego dnia ”.

Ukraiński minister z kolei nazwał słowa Ławrowa słabym uzasadnieniem, bo w wyniku takich wypowiedzi nikt już nie wierzy w słowa Moskwy.

av


Źródło: Rosja przekazała członkom Czwórki Normandzkiej propozycje spotkania – Ławrow

Może Ci się spodobać