Reznikow ma być ministrem obrony, Wereszczuk wicepremierem – Arachamia

Członkowie frakcji Sługa Narodu delegują posłankę Irynę Wereszczuk na stanowisko wicepremiera – ministra ds. reintegracji TOT zamiast Ołeksija Reznikowa, planowanego na stanowisko ministra obrony – powiedział szef parlamentarnej frakcji „Sługa Narodu” Dawyd Arachamia na briefingu po posiedzeniu Rady Pojednawczej, donosi korespondent Ukrinformu.

„Jeśli chodzi o pana Reznikowa , myślę, że wszyscy rozumieją, że w dziedzinie obronności i zaopatrzenia przepisy znacznie się zmieniły, ponieważ przyjęliśmy nową ustawę o zamówieniach obronnych. On zapracował zaledwie kilka miesięcy temu. Teraz Ministerstwo Obrony potrzebuje bardzo szybkich zmian. W rzeczywistości pan Reznikow udowodnił już swój profesjonalizm i dyplomację, ma dobrą opinię wśród partnerów międzynarodowych, dlatego tak zdecydowaliśmy” – powiedział parlamentarzysta.

Arachamia dodał, że „Sługa Narodu” postanowiła wyznaczyć Irynę Wereszczuk na stanowisko zajmowane obecnie przez Reznikowa, ponieważ członkowie frakcji są przekonani, że będzie w stanie „profesjonalnie wykonywać tę pracę”.

Przypomnijmy, wicepremier – minister ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych Ołeksij Reznikow złożył 1 listopada wniosek o odwołanie z własnej woli.

av


Źródło: Reznikow ma być ministrem obrony, Wereszczuk wicepremierem – Arachamia

Może Ci się spodobać