Ukraina i Izrael planują współpracę w sferze funkcjonowania funduszy start-up

Ukraina wspólnie z Izraelem omówiła obecną sytuację gospodarczą, system emerytalny na Ukrainie oraz współpracę bilateralną między krajami w zakresie technologii informatycznych i inwestycji.

Według Ukrinformu, poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Finansów.

Dnia 26 października minister finansów Ukrainy Serhij Marczenko spotkał się z nowo mianowanym ambasadorem Izraela na Ukrainie Michaelem Brodskim.

Strony omówiły aktualną sytuację gospodarczą, system emerytalny na Ukrainie oraz współpracę bilateralną pomiędzy Ukrainą a Izraelem, w szczególności w zakresie technologii informatycznych, inwestycji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy Ministerstwami Finansów krajów.

Ponadto Serhij Marczenko i Michael Brodski omówili możliwą współpracę i wymianę doświadczeń między ministerstwami finansów Ukrainy i Izraela w zakresie polityki fiskalnej i funkcjonowania funduszy start- up.

Marczenko pogratulował Michaelowi Brodskiemu nominacji i podkreślił znaczenie współpracy między Ukrainą a Izraelem. Minister Finansów mówił o sytuacji gospodarczej w kraju, a mianowicie o zapewnieniu stabilności finansowej w kontekście pandemii, skutecznej polityce fiskalnej oraz osiągnięciach na poziomie roboczym decyzji o zakończeniu pierwszej korekty programu współpracy z MFW .

Jednocześnie strony dyskutowały o systemie emerytalnym na Ukrainie i możliwych wariantach jego reformy.

„Dziś na Ukrainie jest około 11 mln emerytów i 9,7 mln osób opłacających Jednolitą Składkę Socjalną. Środki tych podatników nie wystarczają na pokrycie wszystkich emerytur, co prowadzi do deficytu w funduszu emerytalnym. Musimy stworzyć wszystkie warunki dla dobrowolnej emerytury kapitałowej, aby poprawić świadczenia emerytalne obywateli” – powiedział minister finansów.

prs


Źródło: Ukraina i Izrael planują współpracę w sferze funkcjonowania funduszy start-up

Może Ci się spodobać