Zełenski rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowę telefoniczną z premierem Izraela Naftali Bennettem – informuje strona internetowa prezydenta, donosi Ukrinform.

Wołodymyr Zełenski zwrócił uwagę na symbolikę wizyty państwowej prezydenta Izraela Icchaka Herzoga na Ukrainie w październiku 2021 r., podczas której przywódcy państw wzięli udział w wydarzeniach poświęconych 80. rocznicy tragedii w Babim Jarze. Podziękował także za konsekwentne poparcie przez Izrael suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, w szczególności w ONZ.

Z kolei Bennett podziękował prezydentowi Ukrainy za uchwalenie ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu antysemityzmu na Ukrainie.

Rozmówcy omówili dalsze kroki w kierunku pogłębienia współpracy ukraińsko-izraelskiej w obszarach wspólnego zainteresowania.

Przypomnijmy, 14 października podczas podróży do obwodu zaporoskiego Wołodymyr Zełenski odbył roboczy obiad z szefami misji dyplomatycznych państw G7 i omówił kwestie pokojowego uregulowania sytuacji na wschodniej Ukrainie, reformy i transformację państwa.

av


Źródło: Zełenski rozmawiał telefonicznie z premierem Izraela

Może Ci się spodobać