Misja OBWE odnotowała w ciągu ostatniego dnia 269 naruszeń zawieszenia broni we wschodniej Ukrainie

W ciągu ostatnich 24 godzin SMM OBWE odnotowała 216 naruszeń zawieszenia broni w obwodzie donieckim i 53 takie naruszenia w obwodzie ługańskim.

Jak donosi Ukrinform, zostało to odnotowane w raporcie dziennym nr 246/2021, opublikowanym przez Specjalną Misję Monitorującą OBWE na Ukrainie (SMM) 20 października 2021 r.

„W obwodzie donieckim SMM odnotowała 216 naruszeń zawieszenia broni, w tym 16 wybuchów (3 wybuchy w powietrzu i 13 wybuchów niewiadomego pochodzenia)” – czytamy w raporcie.

Większość naruszeń zawieszenia broni odnotowano na obszarach na północny wschód od miejscowości Kamianka (miejscowość kontrolowana przez rząd, 20 km na północ od Doniecka) i na południowy-wschód od miejscowości Czermałyk (miejscowość kontrolowana przez rząd, 77 km na południe od Doniecka).

W poprzednim okresie sprawozdawczym w tym obszarze odnotowano 255 naruszeń zawieszenia broni .

„W obwodzie ługańskim Misja odnotowała 53 naruszenia zawieszenia broni, w tym 2 wybuchy (wybuch w powietrzu i wybuch niewiadomego pochodzenia)” – czytamy w raporcie.

Niemal wszystkie naruszenia zawieszenia broni odnotowano na północ, północny-wschód i południowy-zachód od obszaru w rejonie miejscowości Zołote (miejscowość kontrolowana przez rząd, 60 km na zachód od Ługańska).

W poprzednim okresie sprawozdawczym w obwodzie ługańskim (głównie również w pobliżu obszaru w rejonie miejscowości Zołote) odnotowano 135 przypadków naruszenia zawieszenia broni.

av


Źródło: Misja OBWE odnotowała w ciągu ostatniego dnia 269 naruszeń zawieszenia broni we wschodniej Ukrainie

Może Ci się spodobać