W Kijowie rozpoczął się szczyt Ukraina-UE

W Kijowie rozpoczął się 23. szczyt Ukraina-Unia Europejska z udziałem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i przywódców UE – podaje prezydencki serwis prasowy, donosi Ukrinform.

„Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen rozpoczęli spotkanie 23. szczytu Ukraina-UE w Kijowie” – napisało BP.

Odnotowano, że rano szefowie instytucji Unii Europejskiej przybyli do Pałacu Maryjskiego, gdzie spotkali się z prezydentem Ukrainy.

„Z przyjemnością witam na Ukrainie przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen oraz przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela. Jestem przekonany, że dzisiejszy dialog w ramach 23 Szczytu Ukraina-UE będzie owocny i będzie dalej promował integrację Ukrainy ze wspólnotą europejską” – napisał Zełenski na Twitterze.

Według BP planowane jest podpisanie w ramach Szczytu szeregu porozumień między Ukrainą a Unią Europejską. Na podstawie jego wyników zostanie również przyjęte wspólne oświadczenie.

Planuje się, że po spotkaniu prezydenci Ukrainy, Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej wystąpią w mediach.

av


Źródło: W Kijowie rozpoczął się szczyt Ukraina-UE

Może Ci się spodobać