Kuleba podsumował wyniki spotkania z ukraińskim i tureckim środowiskiem biznesowym

W piątek 8 października ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i Republiki Tureckiej Mevlut Cavusoglu odbyli we Lwowie spotkanie z ukraińskim i tureckim środowiskiem biznesowym, podczas którego omówili sposoby usuwania przeszkód w dalszym rozwoju handlu ukraińsko-tureckiego.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa ukraińskiego MSZ.

“Podczas rozmów w tym tygodniu zwracaliśmy dużą uwagę na wsparcie biznesu i rozwój handlu. Tworzymy nowe możliwości współpracy między firmami ukraińskimi i tureckimi w wielu obszarach, usuwamy przeszkody w rozwoju współpracy międzynarodowej i nadal wspieramy ukraiński biznes”  – zapewnił Kuleba.

Cavusoglu wyraził wdzięczność stronie ukraińskiej za wspieranie pracy firm tureckich na Ukrainie i zapewnił o dalszym wsparciu tureckiego rządu.

Zwraca się uwagę, że spotkanie odbyło się podczas wizyty roboczej szefa tureckiej dyplomacji na Ukrainie na zaproszenie jego ukraińskiego odpowiednika.

W wydarzeniu wzięli udział członkowie organizacji pozarządowej „Międzynarodowe Towarzystwo Przyjaźni Ukraińsko-Tureckiej”, czołowi przedsiębiorcy Lwowskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, mający kontakty biznesowe ze stroną turecką, wyżsi menedżerowie wielu firm ukraińskich i tureckich.

W wydarzeniu wzięły udział firmy działające w branży energetycznej, usług IT, turystyki, usług medycznych, branży spożywczej, przemysłu maszynowego itp.

Jak podawał Ukrinform, we Lwowie odbyło się dziewiąte spotkanie wspólnej grupy planowania strategicznego Ukrainy i Turcji, w którym na zaproszenie ministra spraw zagranicznych Dmytro Kuleby wziął udział jego turecki odpowiednik Mevlut Cavusoglu.

prs


Źródło: Kuleba podsumował wyniki spotkania z ukraińskim i tureckim środowiskiem biznesowym

Może Ci się spodobać