Zełenski opowiedział o planie transformacji Ukrainy

Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził na spotkaniu terenowym frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu” w Truskawcu, że Plan Transformacji Ukrainy ma bardzo ambitny cel. Wkrótce odbędzie się prezentacja wydarzeń do dalszych decyzji.

Jak donosi Ukrinform, głowa państwa opowiedziała o tym w komentarzu dla dziennikarzy, co wyemitowała stacja telewizyjna „Dom”.

„Pracujemy nad transformacją naszego państwa. Ten projekt został opracowany. Uważam, że nie jest idealny. I generalnie nie wiem, czy tak złożone projekty są idealne” – powiedział Zełenski.

Według niego niektóre projekty były początkowo opracowywane na podstawie jego programu prezydenckiego i programu partii „Sługa Narodu”. Następnie przekształcono je w pracę tzw. „trojki strategicznej” (składającej się z zastępcy, przedstawiciela Rady Ministrów i Kancelarii Prezydenta).

„To jest w szczególności praca posłów, komisji, gabinetu… To jest praca niektórych organów ścigania… które również niestety nie działają teraz idealnie, a także przedstawiciela Biura Prezydenta. To są te zobowiązania, które podjąłem jako Prezydent, a przedstawiciele partii „Sługa Narodu” – jako posłowie. Jednocześnie zbudowano format przeobrażeń państwa w różnych kierunkach” – powiedział Zełenski.

Obecnie, dodał, format planu opiera się na tych „trójkach”, a ci, którzy są członkami „trójek”, dodają do tego planu swoje propozycje i wizje.

„Potem przeanalizujemy ich pracę i podejmiemy stosowne decyzje” – powiedział Prezydent.

Według niego niektóre obszary Planu Transformacji zostały zaprezentowane kolegom europejskim i amerykańskim. Jednocześnie, zauważył Zełenski, cały plan nie został jeszcze nikomu przedstawiony, ponieważ jest wciąż w fazie rozwoju.

„Pokazaliśmy naszym zachodnim partnerom plan rozwoju bloku obronnego, do którego przyciągamy inwestycje – we flotę ukraińską, obronę przeciwlotniczą (Air Defense – przyp. red.)… a także energetyczny program dla niezależności energetycznej państwa – gdzie mamy bardzo ambitne cele” – powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, uczestnicy dwudniowego spotkania terenowego frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu” w Truskawcu opracowują środki realizacji Planu Transformacji Ukrainy na lata 2021-2023, przedstawionego przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych.

av


Źródło: Zełenski opowiedział o planie transformacji Ukrainy

Może Ci się spodobać