Zełenski nie zdecydował jeszcze, czy będzie kandydował na drugą kadencję

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że jeszcze nie zdecydował, czy będzie kandydował na drugą kadencję prezydencką.

Szef państwa powiedział to na konferencji prasowej w Truskawcu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Nie zdecydowałem się na drugą kadencję” – powiedział Zełenski i na spotkaniu z członkami partii Sługa Narodu w sobotę powiedział, że władze wypełniły teraz 30-35% tego, co było napisane w programie. A minęła już połowa jego kadencji prezydenckiej, dlatego trzeba pracować jakościowo.

„Naprawdę chcę zrobić wszystko, co obiecałem. Ale to nie znaczy, że jeśli nie uda mi się tego zrobić w 4,5 roku, to za pół roku ucieknę. Nie, na pewno będę pracował do końca”- powiedział prezydent.

Podkreślił też, że ma teraz dokładnie taką władzę, jaką przekazał mu naród ukraiński.

Przypomnijmy, 30 września przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Razumkow oświadczył, że prezydent Wołodymyr Zełenski powinien dotrzymać obietnicy i nie ubiegać się o drugą kadencję. Przypomniał, że takie stanowisko (że Zełenski nie będzie kandydował na drugą kadencję) jest wyraźnie zapisane w programie, z którym partia „Sługa Narodu” poszła do urn w 2019 roku.

Wcześniej Razumkow otrzymał pismo z propozycją szefa frakcji „Sługa Narodu” Dawida Arachamii o wydanie arkuszy podpisów do zbierania podpisów deputowanych z propozycją odwołania Przewodniczącego Rady Najwyższej.

av


Źródło: Zełenski nie zdecydował jeszcze, czy będzie kandydował na drugą kadencję

Może Ci się spodobać