Na Expo 2020 dzisiaj obchodzony jest Dzień Narodowy Ukrainy

Na wystawie Expo-2020 w Dubaju odbędzie się dziś Narodowy Dzień Ukrainy.

Według Ukrinformu poinformowało o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki.

„Dzisiaj, dnia 4 października, na Expo 2020 w Dubaju odbędzie się Narodowy Dzień Ukrainy z udziałem przedstawicieli oficjalnej i biznesowej delegacji Ukrainy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich” – czytamy w oświadczeniu.

Jednocześnie Ukraina jako jedna z pierwszych świętuje na Expo 2020 w Dubaju.

„Dzień Narodowy jest szczególnie ważnym wydarzeniem podczas World Expo 2020, kiedy każdy z uczestniczących krajów demonstruje swoje osiągnięcia, zaplecze kulturowe oraz potencjał rozwoju i współpracy” – wyjaśnili w resorcie.

Po części protokolarnej odbędzie się wycieczka po pawilonie Ukrainy dla oficjalnej delegacji ZEA i Ukrainy. Od 17:00 do 18:00 odbędzie się nowatorski występ Narodowej Akademickiej Orkiestry Instrumentów Ludowych Ukrainy (NAONI) z udziałem dyrygenta robota.

Na wieczór w kopule 360 ​​w Al Wasl Plaza zaplanowany jest pokaz projekcyjny z okazji obchodów Narodowego Dnia Ukrainy: motywy ukraińskie w nowoczesnej interpretacji.

Jak wcześniej informowaliśmy, Expo 2020, które zostało przełożone o rok z powodu pandemii COVID-19, rozpoczęło się dnia 1 października 2021 roku i potrwa do dnia 31 marca 2022 roku w Dubaju. Oczekuje się ponad 28 milionów odwiedzających, ze 190 krajów uczestniczących.

prs


Źródło: Na Expo 2020 dzisiaj obchodzony jest Dzień Narodowy Ukrainy

Może Ci się spodobać