Szmyhal przedstawił odnowiony program Gabinetu Ministrów – co on przewiduje

Na spotkaniu terenowym frakcji „Sługa Narodu” premier Denys Szmyhal przedstawił zaktualizowany Program Działań rządu – podaje portal rządowy, donosi Ukrinform.

Jak poinformował szef rządu, Program obejmuje wspólną pracę urzędników państwowych, parlamentarzystów i przedstawicieli Biura Prezydenta oraz ponad 500 zaangażowanych ekspertów.

„Dokument zawiera najlepsze światowe praktyki organizowania pracy wszystkich władz. Program składa się z trzech grup priorytetów narodowych: obywatele, państwo, gospodarka. Dalej jest 12 priorytetów krajowych, które zawierają 97 zadań i ponad 2000 działań” – podkreślił premier.

Podkreślił, że celem Programu jest w szczególności obsługa obywateli, przewidywane źródła finansowania, osiąganie oczekiwanych rezultatów, monitorowanie realizacji.

Premier zaznaczył również, że zmieni się podejście do realizacji Programu. Zapewniono jakość treści dokumentu poprzez zaangażowanie ekspertów, analityków, biznesu i opinii publicznej, a także wykorzystanie narzędzi informatycznych niezbędnych do jego skutecznej realizacji.

„Narzędzie informatyczne zawiera już wszystkie zadania stojące przed gabinetem ministrów i ministerstw, setki wskaźników i harmonogramów, które pozwolą zrozumieć w czasie rzeczywistym, w jaki sposób osiągane są wyniki” – powiedział Szmyhal.

Przypomnijmy, frakcja parlamentarna partii „Sługa Narodu” 1-2 października odbywa w Truskawcu spotkanie terenowe.

W wydarzeniu planowany jest udział prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i przedstawicieli Biura Prezydenta, członków Gabinetu Ministrów, szefa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Iwana Bakanowa, prokurator generalnego Iryny Wenediktowej, dyrektora Narodowego Biura Antykorupcyjnego Artema Sytnyka i innych

Lider frakcji David Arachamia powiedział dziennikarzom, że 2 października na spotkaniu frakcji w Truskawcu będą omawiane zmiany personalne w gabinecie.

av


Źródło: Szmyhal przedstawił odnowiony program Gabinetu Ministrów – co on przewiduje

Może Ci się spodobać