Ministerstwo Finansów nie widzi zagrożeń dla wykonania budżetu do końca tego roku

Ministerstwo Finansów nie widzi zagrożeń dla wykonania budżetu do końca tego roku.

Mówił o tym w rozmowie z Novini.LIVE pierwszy wiceminister finansów Denis Uljutin, donosi Ukrinform.

„Na dzień dzisiejszy nie planuje się blokady w takiej formie jak w zeszłym roku lub tej wiosny. Rząd nie zamierza zamykać przedsiębiorstw ani znacząco ograniczać działalność przedsiębiorstw, w których zaszczepione są kadry. Dlatego nie widzimy zagrożeń dla budżetu egzekucja do końca tego roku.” , – powiedział Ulyutin.

Zaznaczył, że tendencje rozwoju gospodarczego, wręcz przeciwnie, pozwalają mówić o przepełnieniu budżetu pod względem dochodów i pełnego zabezpieczenia planowanych wydatków.

Jak donosił Ukrinform, latem Narodowy Bank założył, że nowe szczepy koronawirusa, w szczególności Delta, szybko rozprzestrzeniają się na świecie i mogą spowodować nowe szkody dla ukraińskiej gospodarki. Według szacunków NBP ujemny wkład wszystkich ograniczeń kwarantannowych wprowadzonych w I półroczu 2021 r. do realnego PKB w okresie letnim wyniósł 0,6 pkt. proc. W przeciwieństwie do restrykcji kwarantannowych zeszłej wiosny, nie miały one łagodzącego wpływu na inflację, głównie ze względu na utrzymujący się zrównoważony popyt konsumpcyjny.


Źródło: Ministerstwo Finansów nie widzi zagrożeń dla wykonania budżetu do końca tego roku

Może Ci się spodobać