Po raz pierwszy od dwóch lat do Odessy przybył zagraniczny wycieczkowiec

Dnia 28 września do portu w Odessie wpłynął pierwszy od dwóch lat zagraniczny wycieczkowiec, okręt turystyczny SeaDream II pod banderą Bahamów. Większość pasażerów to obywatele Kanady i USA.

Poinformował o tym korespondent Ukrinformu.

„Okręt turystyczny SeaDream II zacumował przy nabrzeżu nr 15 w odeskim porcie morskim. Na pokładzie znajduje się 65 podróżnych, głównie obywateli USA i Kanady. To pierwsze takie wydarzenie zawinięcia międzynarodowego wycieczkowca po 2019 roku, kiedy zawinięcia statków z turystami do odeskiego portu zostały wstrzymane z powodu pandemii COVID-19” – zaznaczyła służba prasowa odeskiego portu.

Zdaniem szefa administracji portowej Maksyma Lapaja, najbardziej ucierpiał kierunek wycieczkowy działalności portu. W 2021 roku odnotowano  22 aplikacje od międzynarodowych statków wycieczkowych na wizytę w odeskim porcie, ale pierwszy okazał się okręt turystyczny SeaDream II. Może to jednak być nie ostatni okręt turystyczny, który zawinie do portu odeskiego do końca listopada br. Na następny rok port otrzymał około 30 wniosków o zawinięcie statków wycieczkowych.
Według standardów branży wycieczkowej SeaDream II jest uważany za mały, ale luksusowy statek, którego kabiny zadziwiają elegancką, nieformalną atmosferą, widokami na ocean i światowej klasy kuchnią.

Jak informował wcześniej Ukrinform, dnia 23 kwietnia w porcie Izmail w obwodzie odeskim straż graniczna przyjęła pierwszy statek wycieczkowy z rumuńskimi turystami na pokładzie po prawie dwuletniej przerwie.

prs


Źródło: Po raz pierwszy od dwóch lat do Odessy przybył zagraniczny wycieczkowiec

Może Ci się spodobać